Pět tipů pro výuku angličtiny od Maxe Azarova
Motivace a rozvoj

Pět zásad výuky angličtiny pro děti ve škole i doma od Maxe Azarova, generálního ředitele Novakidu

Jak můžete svému dítěti pomoci naučit se anglicky, aniž by ztratilo zájem a motivaci? „Udělejte z učení vzrušující hru a ještě lépe, hrajte ji společně se svým dítětem,“ říká Max Azarov, spoluzakladatel online školy angličtiny pro děti Novakid

Speciálně pro náš blog se Max podělil o své zkušenosti a užitečné tipy, které vám i vašemu dítěti pomohou si výuku angličtiny skutečně zamilovat. 

1. Mluvte s dětmi doma anglicky

Mám tři děti a všechny vychováváme jako bilingvní. Já s nimi mluvím pouze anglicky, moje žena s nimi mluví rusky. Když jsme s tím začínali, museli jsme se do toho nutit, ale asi po půl roce už nám to přišlo přirozené. Naše děti mluví rusky a anglicky bez větší námahy a nová slovíčka si osvojují za pochodu, což není překvapivé. Pokud se učí mluvit jedním jazykem, mohou se rovnou naučit mluvit dvěma.

2. Učte se a hrajte si s dětmi

Dobrou metodou je začít hrát jednoduché hry v angličtině a vysvětlit dítěti princip „učení při společné hře“. Po nějaké době mohou tyto jednoduché hry přerůst v něco většího a zajímavějšího, až si v určitém okamžiku řeknete: „To je docela zábava! Hrajme si anglicky častěji!“ Je však důležité dělat malé kroky a snažit se neukousnout si příliš velké sousto.

3. Udržujte pozornost dětí! Pomohou vám interaktivní hry a poutavé příběhy!

Zdá se mi, že učebnice angličtiny jsou často zcela zbytečné. Když se učíte svůj rodný jazyk a literaturu, dáváte přednost čtení skutečně zajímavých příběhů a hodnotných knih. Ale když se učíte anglicky, příběhy, které vám předkládají učebnice, bývají poměrně primitivní a nudné. Jak to má v někom vyvolat zájem? S největší pravděpodobností je tomu právě naopak. A jakmile vaše dítě začne ztrácet zájem, přijdete o svoji šanci. Zajímavý a poutavý děj by měl být hlavní náplní učebních osnov od samého začátku, stejně jako v dobré knize. Ve škole Novakid zasazujeme příběhy do animací a her, což jsou formáty, které mají děti opravdu rády. 

4. Ukažte dětem, že studium může být i zábava

Samozřejmě byste toho měli dosáhnout pomocí dobře prezentovaného, jasného a zajímavého obsahu. Studenti Novakidu stráví v průměru 50 % času při studiu sami. To znamená, že na každé dvě lekce týdně s Novakidem stráví nejméně další dvě hodiny hraním vzdělávacích her a procvičováním na naší platformě. Je to jednoduchá hra čísel: čím více cvičíte, tím lepší je výsledek. Naším hlavním cílem je, aby výuka angličtiny byla pro naše studenty zábavná a vzrušující. 

5. Pamatujte: známky jsou prostředkem, nikoli cílem

Když děti cítí pevnou půdu pod nohama a mají dobré základy pro další výuku cizího jazyka, začínají si věřit a říkají si: „Páni, já to zvládnu!“ Při odpovídání na otázky učitelů se cítí dobře a začínají chápat smysl toho, co je napsáno v učebnicích. To je pevný základ, který ve škole Novakid vytváříme. A právě díky tomu mají děti stále lepší známky!

Jak doma procvičujete angličtinu? Podělte se s námi o své zkušenosti v komentářích!
Pokud se vaše dítě ještě neučí anglicky u Novakidu, přihlaste ho na zkušební lekci zdarma. Během lekce vám učitel předvede naši interaktivní výukovou platformu a zjistí aktuální úroveň angličtiny vašeho dítěte. A co je nejdůležitější, učitel vám ukáže, že výuka angličtiny může být zábava!

Přidejte svůj komentář

%d bloggers like this: